Sakarya Caddesi No:11 Kızılay / Ankara

Güven, saygı, işbirliği ve gizlilik esasına dayalı rehberlik, danışmanlık hizmetleri çok önemlidir. Çünkü çocuğun ruhsal yönden sağlıklı olması, duygusal ve sosyal yönden gelişimiyle orantılıdır. Akademik başarı da bunun hemen ardından gelir. Bu bağlamda kurumumuzda öğrenci merkezli olmak üzere veli-kurum işbirliğiyle yapılan rehberlik hizmetlerimizi kısaca özetlersek öğrencinin;

    > Kendi kendine karar verebilme, sorun çözebilme, kaygı yönetimi, sorumluluk alabilme gibi gelişimlerine destek olma ve bunları izleme,

    > Derslere katılımını ve sınav sonuçlarını izleme

    > Başarısız olduğu derslerde eksiklerinin giderilmesi için online etüt uygulaması ile birebir kurs verme,

    > Gelişim, ilgi ve yeteneklerine göre doğru alan seçimine yönlendirme

    > Öğrenciyi Tyt ve Ayt sınavlarına hazırlık konusunda yönlendirme, başarılı, çağdaş ve güvenilir insanlar olarak yetiştirilmesini sağlamaya çalışmaktır.

 

Karacan Eğitim Kurumları, öğrencilerin gelişim düzeylerini takip eden, öğrencilerini sınav sistemi ve rehberlik konusunda bilgilendiren, onların en doğru tercihi yapmalarını sağlayan, kurum-öğrenci-veli iletişimini en üst düzeye taşıyan rehberlik ve ölçme değerlendirme birimiyle sınavlara hazırlık konusunda en bilinçli hizmeti vermektedir.

Çağın gerektirdiği tüm teknolojilerden yararlanan, bilgisayar donanımlı Karacan Rehberlik Servisi, gerek kurum gerek web boyutunda her öğrenciyi sürekli takip edip, "kişiye özel" motivasyon programları hazırlayarak, onları yükseköğretimde en başarılı olabilecekleri branşlara yönlendirmektedir.

Ayrıca "Öğrenmeyi öğrenmek" üzerine çalışmalar yapan Karacan Rehberlik Servisi, kurumumuzun konferans salonunda;

    > Verimli ders çalışma teknikleri,

    >  etkili ve hızlı okuma, ders dinleme teknikleri,

    > Sınavda test çözme teknikleri,

    > Meslekler ve alan tercihleri gibi birçok konuda seminerler vermektedir.

Seminerler ve Sunumlar

    > Verimli ders çalışma teknikleri

    > Dikkat ve motivasyon

    > Zaman yönetimi

    > Sınav kaygısı ve başa çıkma yöntemleri

    > Meslek tanıtım günleri