Sakarya Caddesi No:11 Kızılay / Ankara

Karacan Akademi

Geçmişten Geleceğe Karacan

Eğitim sektöründeki ilk özel kurumlardan biri olan “Karacan Ailesi” olarak, 1983’ten günümüze kadar eğitimin her alanında sizlerle beraber yürüdük. Bugüne kadar öğrencilerimizin yakaladığı sayısız başarıya ortak olmanın gururunu yaşadık ve yaşıyoruz. Bu başarıları hem kendimiz için hem de çağın koşullarına ayak uydurmaya çalışan yeni nesil için yeterli görmüyor, daha iyi bir gelecek için koşmaya devam ediyoruz.

Kurslarımız, kolejimiz ve yayınlarımızla kariyer hedefleri olan gençlerimizin her zaman yanındayız. Hedefine ulaşmasına yardımcı olduğumuz binlerce öğrencimizin başarısını gördükçe ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesine yaptığımız katkının haklı gururunu yaşamaktayız.


Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

"1983 yılından bu yana, eğitim – öğretim hayatına istikrarlı bir biçimde devam eden Karacan Akademi; birçok alanda kendini kanıtlamış, Türkiye’nin önemli noktalarında görev yapan birçok doktor, öğretmen, mühendis, avukat, hâkim, savcı… gibi insanlara eğitim yuvası olmayı başarabilmiştir. Bu bağlamda eğitim -öğretim her zaman birinci önceliğimiz olmuştur. Kurs, Kolej ve Anadolu lisesi gibi hemen her alanda hizmet veren eğitim kurumlarımızla birçok ilimizde ülkemizin geleceği gençlerimize eğitim sunuyor, seçkin yayınlarımızla da öğrencilerimizin yanında oluyoruz.

Karacan Akademi olarak öğrenciyi merkeze alan, bireysel farklılıkları göz ardı etmeyen bir eğitim anlayışıyla hareket ediyoruz. Bize göre her öğrencinin parmak izi gibi kendine özgü bir öğrenme biçimi vardır. Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ortaya çıkararak seviyelerine uygun sınıflara yönelmelerine, kendilerine uygun çalışma programı yapmalarına, zamanı etkili ve verimli kullanmalarına, kişisel performanslarını artırmalarına yardımcı oluyoruz; alanında uzman, deneyimli öğretmenlerimizle ve çağdaş disiplin anlayışımızla onlara yeni öğrenme yaşantıları sunuyoruz.

Eğitim kurumu kadar ailenin de eğitim-öğretim sürecinde etkili olduğunu biliyor ve çalışmalarımızı bu durumu dikkate alarak yapıyoruz. Eğitim-öğretim sürecinin her aşamasında rehberlik servisimiz, velilerimizle düzenli olarak görüşmeler ve toplantılar yaparak onların bu konuda bilinçlenmesine yardımcı oluyor. Böylece velilerimizin de sürece katılmasını sağlayarak öğrencilerimizin hem eğitsel yönden hem de kişisel-sosyal yönden gelişimlerini tamamlamaya çalışıyoruz.

Kurum olarak ayrıntılarını ilmek ilmek dokuduğumuz eğitim yapımızla ana hedefimiz;

Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk hâlinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” düşüncesiyle ortaya koyduğu idealizmidir. Gelişmiş, mutlu bir ülke mücadelemizin, gençlerimizin bireysel mücadelelerinin toplamından oluşacağını biliyor; her öğrencimizin bireysel başarısının bizleri bu hedefimize yaklaştırdığını görüyoruz. Bizi bu büyük hedefe götürecek her kişisel başarıda emeğimizin bulunmasının kıvancını yaşıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı

Cemil AKÇA

Eğitim Felsefemiz

Karacan Eğitim Kurumları başarı parolasıyla yola çıkan ve öğrencilerin başarısı için her alanda destekleyici programlar sunan bir eğitim kurumudur.  Bu amaç doğrultusunda kalite, disiplin ve öz güven gibi değerleri öğrencilerimize aşılamak temel hedeflerimizdendir. 

Karacan Eğitim Kurumları yarım yüzyıla yaklaşan tecrübesi ışığında, 21. yy çağdaş eğitim anlayışına hakim ve bu anlayışın gelişimi için katkı sağlayan bir  eğitim kurumudur. 

Kurumumuz çağdaş bilimin ışığında başarı odaklı ve keyifli bir eğitim anlayışını prensip edinmiştir. 

Karacan Eğitim Kurumlarında öğrenciler bir sınıf, bir bütün olarak değil; tek tek ele alınmakta ve bireysel ihtiyaçları ve farklılıkları belirlenerek ihtiyaca yönelik planlamalar yapılmaktadır. Öğrencilerimizin kendilerini eşsiz kılan kişiliklerini, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine rehberlik etmeyi amaçlamaktayız. 

Kurumumuz öğrencilerimize,  uzman eğitim kadrosuyla, verimli eğitim ortamı, rehberlik ve koçluk sistemi, seviyeye uygun kaynak takviyesi ve yenilikçi eğitim anlayışıyla profesyonel destek vermektedir. 

1983'den beri

Karacan